Ponad
pół wieku
historii

Grupa
Berto

Grupa Berto w Polsce to dziś połączenie prawie 25 lat obecności w kraju i niemal 60 lat doświadczenia.

Nasza wizja

Wspólnie z naszymi klientami i pracownikami tworzymy zoptymalizowane rozwiązania transportowe, które są bardziej przyjazne dla środowiska.

Nasza przygoda rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy to Mirosław Andrzejewski założył dwie firmy – KMTrans i Fresh Trans Logistics – specjalizujące się w transporcie produktów farmaceutycznych oraz spożywczych w kontrolowanej temperaturze. W kwietniu 2018 roku, Grupa Berto, która ma siedzibę we Francji i ponad 55 lat doświadczenia, zainteresowała się obydwoma polskimi firmami i postanowiła je pozyskać. Nie tylko wzmocniło to nasz know-how w Polsce, ale także umożliwiło poszerzenie naszej oferty usług i wsparcie rozwoju nowych sektorów, takich jak budownictwo i handel materiałami.

1963

Emile Berto zakłada firmę Transports Berto posiadając tylko jeden pojazd i jednego klienta.

1982

Pierre-Yves Berto zostaje dyrektorem generalnym firmy po wielu latach rozwijania jej komercyjnie od 1977 roku.

1998

Mirosław Andrzejewski zakłada firmy KMTrans i FreshTrans Logistics w Polsce.

2015

Pierre-Yves Berto zostaje Przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy. Norbert Zoppi zostaje powołany na stanowisko Prezesa Zarządu. Adrien Berto dołącza do Grupy i rozpoczyna proces integracji.

2018

Grupa Berto rozszerza działalność na skalę międzynarodową i pozyskuje firmę Berto KM trans (wynik połączenia KMTrans i FreshTrans Logistics). Polska filia ma obecnie obroty w wysokości 11 milionów złotych i zatrudnia około pięćdziesięciu pracowników.

2021

Grupa Berto stawia na drogę bardziej ekologiczną dzięki alternatywnym źródłom energii i wspiera swoich partnerów w ich transformacji energetycznej, proponując zupełnie nową ofertę „Flexy Green”.

Obroty

1,5 Md Zlotty

+54% wzrostu dla Polski w 2021 r.

Współpracownicy

z czego 50 w Polsce

Park

z czego 50 w Polsce

Wdrożenie na świecie