TRANSPORT,
KTÓRY SŁUżY PAŃSTWU

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy (międzynarodowy oraz krajowy) to szczególny rodzaj transportu, który wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia kierowców, a także specjalistycznej floty pojazdów. Grupa Berto oferuje profesjonalne usługi w zakresie transportu chłodniczego dla różnych branż. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na przewóz towarów w kontrolowanej temperaturze.

Czym jest transport chłodniczy?

Transport chłodniczy to szczególny rodzaj transportu, do którego wykorzystuje się pojazdy wyposażone w specjalne chłodnie. Stanowi kluczowy element łańcucha dostaw, który pozwala przetransportować artykuły spożywcze, leki i inne produkty wymagające określonych standardów w zakresie temperatury. Odgrywa ważną rolę w zapewnieniu, że towary zachowają swoją jakość i świeżość od momentu ich wytworzenia, aż do czasu dostawy w wyznaczone miejsce.

Przewóz towarów w temperaturze kontrolowanej ma duże znaczenie dla wielu firm, dlatego tak ważne jest to, aby logistyka chłodnicza spełniała wszelkie normy prawne.

Profesjonalny transport chłodniczy dla twojej branży

Bardzo wiele towarów wymaga tego, aby w czasie przewozu zapewnić im odpowiednie warunki, jakimi są niska temperatura oraz stały poziom wilgotności. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne pojazdy chłodnicze pozwalające na bieżący monitoring wymienionych parametrów. Transport chłodniczy jest rozwiązaniem niezbędnym w wielu branżach. To właśnie dzięki niemu produkty mogą dotrzeć do odbiorcy w bezpieczny sposób, bez ryzyka ich zepsucia, uszkodzenia, a także utraty najważniejszych właściwości. Szczególnie ważne jest to w przemyśle spożywczym lub też branży medycznej, bowiem przewożenie towarów takich jak leki, artykuły żywnościowe czy świeże mięso wymaga zachowania szczególnych zasad higieny. Przewóz towarów w temperaturze kontrolowanej to usługa, z której korzystają najczęściej placówki medyczne, firmy farmaceutyczne, a także supermarkety, hurtownie spożywcze, a nawet kwiaciarnie.

W przypadku realizacji transportu chłodniczego, jest on niezbędny do przewozu głównie artykułów żywnościowych (bardzo popularny jest między innymi transport mięsa). W specjalnych pojazdach przewozi się także leki, wyroby medyczne, produkty cukiernicze, świeże kwiaty i wiele innych towarów. W transporcie chłodniczym duże znaczenie ma utrzymanie niskiej temperatury w pojazdach, dlatego w tym celu wykorzystywana jest bogata flota nowoczesnych chłodni, w których wszelkie parametry są stale monitorowane przez zespół ekspertów. Pozwala to na zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa oraz dostarczenie produktów w nienaruszonym stanie na miejsce.

Transport chłodniczy – sprawdź, dlaczego warto nam zaufać

Transport w kontrolowanej temperaturze to bardzo wymagająca gałąź transportu, dlatego tak ważne jest to, aby zlecony został firmie posiadającej nie tylko dedykowaną flotę pojazdów, ale także bogate doświadczenie w tym zakresie. Grupa Berto od wielu lat zajmuje się przewozem tych towarów, które wymagają przechowywania w odpowiednich warunkach. Zajmujemy się usługami w zakresie przewozu ładunków dla branży farmaceutycznej oraz spożywczej, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to transport wymagający ogromnego zaangażowania ze strony firmy spedycyjnej.

Transport chłodniczy dotyczy w dużej mierze przewozów tych towarów, które mają ogromne znaczenie dla życia i zdrowia człowieka. Wieloletnie doświadczenie w branży usług transportowych sprawia, że spedycja chłodnicza nie ma dla nas tajemnic. W naszej ofercie znajduje się transport chłodniczy krajowy zapewniający najwyższe standardy higieny oraz bezpieczeństwo. Transportujemy artykuły spożywczy oraz wyroby medyczne na terenie kraju, a nowoczesne pojazdy zapewniają odpowiednią temperaturę w czasie całej trasy, jaką trzeba pokonać. Postaw na niezawodne rozwiązania dla swojej firmy w zakresie transportu chłodniczego i zleć go ekspertom z Grupy Berto. Oferujemy pełne wsparcie podczas całego cyklu przewozu.

Sprawdź także naszą ofertę na transport farmaceutyczny i przekonaj się, jak wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie w codziennej pracy.

Spełniamy potrzeby Państwa klientów oraz angażujemy się dla wspólnej przyszłości

Grupa Berto działa w branży handlowej i budowlanej od ponad 50 lat, udostępniając Państwu nasze pojazdy przemysłowe oraz przeszkolonych w branży kierowców na potrzeby Państwa placów budowy lub dostaw do Państwa klientów: podjazdy, załadunki i rozładunki, dostawy do domów prywatnych.