TRANSPORT,
KTÓRY SŁUżY PAŃSTWU

Transport szalunków

Szalunki to tymczasowe konstrukcje, które możemy spotkać na wielu placach budowy. Przeznaczone są do nadawania odpowiedniego kształtu mieszance betonowej albo żelbetonowej. Ich zastosowanie pozwala na sprawne wznoszenie różnych konstrukcji budowlanych – od domów jednorodzinnych do budynków usługowych. Szalunki najczęściej wykonane są z drewna, chociaż obecnie często wykorzystuje się także te zrobione ze stali lub aluminium. Drewniane szalunki są łatwe w demontażu, dlatego po zakończonych pracach budowlanych, kiedy inwestycja jest już gotowa, mogą być z powodzeniem przewiezione w inne miejsce i ponownie wykorzystane.

Transport szalunków to skomplikowana operacja, wymagająca użycia specjalistycznego sprzętu, dodatkowo obsługiwanego przez doświadczonego operatora. Te dwa czynniki są gwarancją bezpiecznego i terminowego przewiezienia, a potem rozładowania szalunków w miejsce docelowe. Grupa Berto specjalizuje się nie tylko w transporcie szalunków, ale także innych wielkogabarytowych elementów, jak kontenery albo rusztowania. 

Transport szalunków i ich rodzaje

Terminowość dostaw na placu budowy ma ogromne znaczenie, aby wszelkie prace zostały ukończone w ustalonym czasie, a budynek finalnie oddany do użytku. Z tego powodu niezbędne jest wykorzystanie pojazdów, dzięki którym można szybko i sprawnie przenosić ciężkie elementy konstrukcyjne, maszyny albo materiały budowlane. Transport szalunków jest tutaj bardzo dobrym przykładem. 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że szalunki dzielimy na trzy podstawowe rodzaje. Pierwszy tworzą szalunki ścienne stosowane do zabezpieczenia otworów ściennych. Takie szalunki mogą mieć różną wagę, dlatego do wyboru mamy konstrukcje lekkogabarytowe, średniogabarytowe oraz wielkogabarytowe. W przypadku dwóch ostatnich, do ich sprawnego i bezpiecznego przenoszenia niezbędne są specjalne pojazdy. Ponadto na budowie spotkamy też szalunki stropowe (podtrzymują one konstrukcję stropu) oraz do wykopów. Te ostatnie również mają zróżnicowaną wagę. Wyróżniamy szalunki typu lekkiego, średniego oraz ciężkie. Ich wykorzystanie pozwala zabezpieczyć wykop w czasie pracy, aby ziemia nie osuwała się. 

Niezawodny transport szalunków z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu

Sprawny i bezpieczny transport szalunków wymaga odpowiedniego przygotowania. Przewożenie wspomnianych elementów zwykłymi samochodami jest wręcz niemożliwe i prowadzić może nie tylko do uszkodzenia szalunku, ale i pojazdu. Z tego powodu usługę warto zlecić doświadczonej firmie transportowej. Grupa Berto dysponuje bogatą flotą pojazdów, jaką są samochody ciężarowe wyposażone w HDS. Pozwala to na ich szybki transport, a następnie rozładunek bez ryzyka uszkodzeń elementów. 

Prywatni inwestorzy, a często nawet liczne firmy budowlane, nie dysponują sprzętem, który byłby odpowiedni do przewożenia szalunków. Powierzenie tego zadania ekspertom z Grupy Berto pozwala na optymalizację czasu i kosztów transportu. Każde zlecenie rozpatrywane jest indywidualnie, by z jednej strony dopasować parametry techniczne pojazdu, a z drugiej ograniczyć liczbę kursów. 

Dlaczego warto zlecić transport szalunków naszej firmie?

Sprawny transport to podstawa w wielu branżach, w tym także budownictwie. Szalunki są elementami koniecznymi do wznoszenia betonowych konstrukcji, a zatem na placach budowy są wręcz niezbędne. Od ich terminowego rozładunku zależy to, kiedy prace budowlane zostaną rozpoczęte, a następnie ukończone. Oferujemy transport szalunków z wykorzystaniem samochodu z HDS. Dzięki naszym usługom klienci mogą mieć pewność, że szalunki zostaną dostarczone na czas we wskazane miejsce, natomiast w trakcie rozładunku żaden element nie ulegnie uszkodzeniu. To wszystko pozwala:

  • w określonym czasie dostarczyć szalunki pod wskazany adres,
  • wybrać rodzaj pojazdu, który będzie najlepiej dopasowany do danego rodzaju szalunków, a dzięki temu ograniczyć liczbę kursów,
  • wybrać optymalny wybór trasy przejazdu, a  to dodatkowo duża oszczędność kosztów,
  • mieć pewność, że samochód obsługiwany jest przez operatora posiadającego wszelkie niezbędne uprawnienia oraz doświadczenie w transporcie szalunków.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą transportową, aby poznać więcej szczegółów. Zajmujemy się fachowymi usługami transportowymi dla branży budowlanej, dlatego rozpatrzymy każde zlecenie i znajdziemy dla niego najlepsze rozwiązanie.

Bogata flota pojazdów oraz doświadczeni kierowcy to filary naszej firmy.

Transport szalunków wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, aby ładunek został przewieziony w bezpieczny sposób bez uszkodzeń. Proponujemy Państwu kompleksowe rozwiązania z zakresie transportu szalunków na plac budowy.